20.06.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

Akıllı Telefonunuza Zarar Veriyor Olabilirsiniz

Akıllı Telefonunuza Zarar Veriyor Olabilirsiniz

Hepimizin bildiği üzere akıllı telefonlarınıza fazla oyun indirmek, oynamak, çok uğraşma sonucu ısınması ve çok sıcak bir yerde bulundurmak, tam tersi çok soğuk bir yerde bulundurmak, suyla temaz etmesini sağlamak, kimyasallar, asit ve bazlar, radrasyon, başka teknolojik aletlerle yan yana bulunması akıllı telefonlarınıza zarar verir. Peki bunların yanı sıra başka neler var ? Hadi öğrenelim…

 Hergün şarj edilen akıllı telefonlarınız da zarar görüyor. Nasıl oluyor demeyin, oluyor.

Lityum iyon piller bizim karmaşık, düzensiz şarj alışkanlıklarımıza hayli tolerans olan akıllı telefonlarımız daha ne kadar dayanır bilinmez.

 

 

Sağlıklı şarj edebilmek içinse yöntemler elbette var. Şarj olan akıllı telefonlarınızı serin tutmak, üzerinde onun sıcaklık seviyesini engelleyecek yastık gibi malzemeler bulundurmamak gerekir.

Modern lityum iyon bataryaların sevmediği iki şey vardır. Bunlardan biri aşırı sıcak ortam, bir diğeri ise aşırı soğuk ortamlardır.

 

Ortamı sağladık şimdi ise sıra akıllı telefonlarınızı hangi seviye de şarj etmek.

 

İç rahatlığıyla şarjınız azaldığında yahut uzun bir süre akıllı telefonunuzun şarja takamayacağınız durumda şarjınızı tamamlamak isterseniz şarj kablosunu akıllı telefonumuzla kavuşturmaktan çekinmemek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Sabah Duşu Mu Yoksa Gece Duşu Mu Daha İdeal başlıklı makalemizde izmit, kocaeli ve Sabah Duşu Mu Yoksa Gece Duşu Mu Daha İdeal hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • “Harika
  • “Mutlu”
  • “Üzgün”
  • “Sinirli”
  • “Yorucu”
  • “Korkulu”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ