21.01.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

Arkeologların Şimdiye Kadar Bulduğu Utanç Verici Şeyler

Arkeologların Şimdiye Kadar Bulduğu Utanç Verici Şeyler

Arkeolog olmak zor iş. İnsanların geçmişte yaptığı şeyleri bazen bilmesek daha iyi düşünsek bile bilim adına bunların açığa çıkması gerekiyor. Ve insanoğlunun oldukça vahşi ve sıradışı bir geçmişi var. Bu yazımda arkeologların bulduğu uygunsuz eserleri inceleyeceğiz. Bazıları insanlık tarihi adına oldukça utanç verici olabiliyor.

 

Venedik Vampiri;

Geçmişte insanların gömüldüklerinde vampir olarak geri gelecek olması gayet insanların inandığı birşeydi. Bu yüzden bu gerçekleşmesin diye insanlar birçok önlem alırdı.

 

Bunlardan en çok bilineni yakılan cesetler, gömülen cesetler ve tabii ki cesetlerin ağzına koyulan kiremitler. Bu vampirlerin geri dönüp kanımızı emmesini önlemek için birebirdi. İşte Venedik Vampiri kafatası da araştırmacılara göre böyle birşeye kurban gitmiş.

 

Bebek Kemikleri;

 

 

Arkeologlar İsrail de eski bir Roma Hamamını incelerken hamamın dibinde binlerce bebek kemikleri buldu. Bu çocukların neden sulara ve lağamlara atıldığı bilinmiyor. Fakat umuyoruz ki atılanlar canlı değil ölü bebeklerdir. Aksi takdirde insanlık tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır.

 

Antik Mısır Mumyaları;

 

 

259 Mumya üzerine yapılan incelemelere göre Mısırı hükmeden firavunların boyları kardeşleriyle, kuzenleriyle evlendiklerini bildiren tarihi kaynakları doğruluyor. Hatta pek çok mumyanın ensest ilişkiden kaynaklanan hastalıklardan dolayı öldüğü belirtildi.

 

 

164 santim boyunda ki Ahmose, araştırmacıların ensest ölçesinde ikinci sırada. Büyük ihtimalle hem ebeveynleri hem de büyükannesi ve büyükbabası kardeşti.

 

Tutankamon;

 

 

Çok ilginç olacak fakat Tutankamonun mumyası kalıcı bir ereksiyona sahipken bulundu. Kahire Üniversitesi Profesörü Sayıma İkram, Tutankamonun mezarı bulunduğunda penisi ereksiyon halinde mumyalanmıştı. Böyle gömülen başka bir firavun yok dedi.

 

Korsan Karasakalın Şırıngası;

 

 

Korsan Karasakal’ı filmlerden bir çoğumuz biliyordur. Ancak, gerçek hayatta da var olan bir karakterdir. Kendi döneminde ise amansız bir hastalık ile mücadele ediyordu. Frengi hastalığı o zaman göre en sıkıntılı hastalıklardan biriydi. Frengi bir bakteri çeşidinin neden olduğu, cinsel yolla bulaşan kronik bir enfeksiyondur. Bu hastalık heteroseksüel, eşcinsel ve biseksüel gibi ilişki yaşayanlar da daha yaygındır. Ve karasakal bu hastalığı hafifletmek için penis şırıngası kullanmak zorunda kalıyordu. Şırınga 1996 yılında Kuzey Karolina Bölgesinde bir batıkta bulundu.

Bir önceki yazımız olan Terbiyeli İşkembe Çorbası Tarifi başlıklı makalemizde izmit, kocaeli ve Terbiyeli İşkembe Çorbası Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • “Harika
  • “Mutlu”
  • “Üzgün”
  • “Sinirli”
  • “Yorucu”
  • “Korkulu”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ