17.08.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

Dünya’yı Hayretler İçinde Bırakan 10 İnanılmaz Ergen

Cevşen Mercan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 85 makalesi bulunuyor.

Dünya’yı Hayretler İçinde Bırakan 10 İnanılmaz Ergen

Her insan normal olmayabilir. Dünyanın pek çok yerinde farklı özellikleriyle veya yaptıkları bizleri şaşırtan insanlar bulunuyor. Genç yaşta olanlar ise daha çok dikkat çekebiliyor. Belki de kendiniz çocuk ya da ergen diye tabir ettiğiniz bu kişileri görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Gelin bu harika çocuklara hep birlikte bakalım.

AELITA ANDRE

2007 yılında Avusturalya da doğan ekspresyonist ressam Aelıta Andre proffessiyonel olarak resim yapmaya henüz 9 aylıkken başlamış. İlk özel sergisini ise 1 yaşındayken açmış. Bu çağın resimde ki Mozart olarak gösterilen Andre’nin resimlerinde bir çocuğun neşesini, merakını, heyecanını ve bağımsızlığını görmek pek mümkün. Dünyanın en genç ressamı olan Andre’nin yeteneği, babasının resim yapmak için yere serdiği kanvasın üzerine minik Aelıta’nın resim yapmaya başlamasıyla keşfedilmiş. Aelıta’nın çizdiği resmi gören babası, Aelıta’nın resmini Merbolinde ki saygı değer bir galeriye götürmüş ve ordakilerin görüşlerini almış. Henüz yürüyemeyen ve konuşamayan bir çocuğun bu derece başarılı bir çizim yaptığını gören galeri sahibi çok şaşırmış. Aelıta, resimlerini sergilemeye başlamıştır.

FLYNN MCGARRY

Kendisi daha yeni 19 yaşına girmesine rağmen yaşından büyük işlerle uğraşıyor. Dünyanın en genç şeflerinden olan Mcgarry, Newyork’ta açtığı bir restaurantı bulunmakta. Hedefi ise tüm dünyaya açılmak. 19 yaşında olmasına rağmen yaratıcılığı ile lezzet kattığı tabaklarıyla adından söz ettiriyor. Yeteneği ile kısa zaman da adını duyurmayı başardı.

MO’NE DAVIS

Daha 13 yaşında esport elestreadera kapak olmuş beyzbolcu olarak karşımıza çıktı. Çevresi onun spora olan sevigisini ve yeteneğini zaten biliyordu. Fakat dünya çapında tanınacağını da herhalde kimse tahmin etmiyordu. Mo’ne Davıs’ın burcu yengeç olup, şuan 16 yaşında. Bu denli başarılı sporcuların çoğalması dileğiyle.

MAYHEM KEISER

Dünyanın en genç tasarımcısı. Annesi 2014 yılında kızının kağıttan tasarladığı elbiselerin fotoğraflarını instagram da paylaştı ve bir yıl içinde 459.000 takipçiye ulaştı. Moda markası Scary, Mayhem’in ailesi ile anlaşma imzaladı. 2015 yılından itibaren tasarladığı kağıttan elbiseleri şirket, gerçek elbiselere dönüştürdü ve satışa sundu.

JULIAN PAVONE

Merkezi Londra’da bulunan Guinness’den yapılan açıklamada, Detroit’te yaşayan Julian Pavone’un, 21 Mart 2010 tarihinde, henüz 5 yaş, 10 ay ve 3 günlükken dünyanın en genç profesyonel davulcusu olarak Rekorlar Kitabı’na girdiği bildirildi. Guinness, profesyonel davulcu için aranan koşulları, en az bir tane ticari albüm çıkarmak, 5 yılda her bir minimum 45 dakika süren en az 20 konser vermek olarak açıkladı. 7 yaşında olan Julian Pavone’nin davulcu olan babası Bernie Pavone, oğlunun perküsyon geçmişinin, doğum öncesine kadar gittiğini belirterek, hamileyken her zaman eşinin karnının üzerinde müzik yaptığını söyledi. Julian Pavone, “The Oprah Winfrey Show”, “Good Morning America”, “Martha Stewart”, “The Maury Show”, “FOX News Dayside” ve “Inside Edition” dahil olmak üzere ABD’de 150 kadar televizyon programına çıktı. Daha önce Japon Tiger Onitsuka, 9 yaş 9 aylıkken dünyanın en genç profesyonel davulcusu olarak kabul edilmişti.

CLAIRE ABBOTT

Kendisi daha 15 yaşındayken bir şarkıyı coverlamasıyla dikkat çekti. Güzelliği ve pek çok ünlü oyuncuya benzemesinden dolayı hem youtubedan hem de instagram sayfasından hızlıca takipçi sayısı arttı. Popülerliğiyle birlikte pek çok şarkıya cover yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

ISABELLA LECLAIR

İsabella LeClair, 19 yaşında Kanadalı bir genç kız. Parker Weber Sendromu adlı doğuştan gelen bir genetik hastalıkla doğan LeClair’in sağ bacağı sol bacağının iki katı kalınlığında. Dolaşım sistemindeki bozukluk nedeniyle şişen sağ bacağı, 18 kilo ağırlığına ulaşmış. Özgüvenini kaybetmeyen Leclaır, katıldığı bir güzellik yarışmasında birinci olmayı başardı.

JULİA VİNS

120 kg lık halteri kaldıran Vıns, instagramda kısa sürede popüler oldu. Julia Vins, 15 yaşından bu yana spor yapıyor. Rus sporcu, bebeksi yüz hatları ve bununla tezat oluşturan kaslı kol ve bacaklarıyla çok konuşuluyor. Kendisi kaslı barbie olarak anılıyor.

YANG JINLONG

Çinde yaşayan Yang Jınlong, yalnızca 7 yaşındayken 100 kiloluk çimentoları kaldırmayı başarmasıyla dünyanın en güçlü çocukları arasında ki yerini aldı. 100 kiloluk babasını sırtında taşıyan, ip ile araba çekebilen çocuk oldukça kuvvetli. Ailesi de onun bu özelliğini çeşitli getir, götür işlerinde kullanmasını iyi biliyor.

SUPATRA SASUPHAN

Taylandlı Supatra Sasuphan, hayatının büyük bir bölümünde diğer çocuklar tarafından maymun yüzlü ya da kurt kız diye çağırıldı. 2011 yılında Guinness Dünya Rekorları Kitabına girince Sasuphanın hayatı değişti. Ve küçük kız, okulun en popüler ismi oldu. Hatalı kromozomların yol açtığı bir hastalık olan hirsutizm nedeniyle bu durumda olan Sasuphan, su şekilde yaşamaya alışmıştı. Hastalığının diğer adı Ambras sendromu. Kadınlarda androjene hassas bölgelerde meydana gelen erkek tipi kıllanmaya bu isim veriliyor.

 

Bir önceki yazımız olan İnsanların Sizi Kullanmasına Neden Olan 10 Hata başlıklı makalemizde Başkalarından Onay Beklemek, Başkalarının Saygısını Kazanmaya Çalışmak ve Gereksiz Fedakarlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ