08.12.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

Gerçekten Var Olan 5 Lanetli Nesne

Gerçekten Var Olan 5 Lanetli Nesne

Gerçekten var olan lanetli nesleler birçok kişinin ölümüne, yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Bu lanetler kontrol altına alınmadığı sürece ölüm saçmaya devam edecektir. İşte o birbirinden tuhaf esrarengiz ölüm zinciri.

James Dean’ın Arabası

Ünlü aktör James Dean 1955 yılında arabasıyla trafik kazası geçirmiş ve bu arabanın içerisinde hayatını kaybetmiştir. Ölmeden 1 hafta önce aktör Alek Gines ile bir restaurantta buluşmuş ve porsche 550 spyderini ona göstermiştir. Gines, James Dean’a ”Bu araba çok sinsi duruyor, eğer buna binmeye devam edersen önümüzde ki hafta bu zamanlarda seni bu arabanın içerisinde ölü bulurlar.” demiştir. Tam da dediği gibi bir hafta sonra 30 Eylül 1955 te James Dean bu arabanın içerisinde trafik kazası nedeniyle ölü bulunmuştur. Tabii ki arabanın lanetli olmasının sebebi du değil, hikaye yeni başlıyor. Bu ondan itibaren yaşanılanlar esrarı çözülememiş bir gizemler zinciri olarak tarihe gömülmüştür. James Dean’in lanetli arabası sadece kendisini değil, daha sonra onunla ilişkisi olan herkesi öldürmüş veya yaralamıştır. Trafik kazasından sonra arabayı modifiye eden kişi George Barris arabanın hurdasını 2.500 dolara satın almıştır. Çok kısa bir süre sonra tamirci arabayı tamir ederken, motor kapağı kendiliğinden açılmış ve motor tamircinin ayaklarına düşmüştür. Tamircinin iki ayağı da kırılmıştır. Barris bu olayın hemen ardından arabanın motorunu iki kişiye satmıştır. Onlardan biri yeni motoru denerken; kontrolü kaybedip, ağaca çarparak olay yerinde ölmüştür. Diğeri ise arabası aniden kilitlendiği için virajı alamayıp yuvarlanmış ve ağır bir şekilde yaralanmıştır. Daha sonra ise arabanın parçalarını çalmaya çalışan iki hırsız yaralanmıştır. Araba sonrasında California da sergilenmek üzere bağışlanmıştır. İlk sergide yangın çıkmış ve ikincisinde de bir öğrencinin üzerine düşerek kalçasının kırılmasına neden olmuştur. Hatta onu taşıyan kamyon şoförünün bile kaza yapıp ölmesine sebebiyet vermiştir. Araba o günden beri kayıp ki bu herkes için daha iyi.

Dybbuk Kutusu

2001 yılında Kevin Mannis adında ki bir adam bir şarap kutusu satın aldı. Şarap kutusunun içinden oldukça tuhaf şeyler çıkmıştı. Kevin dolabı aldığı ilk gün annesi felç geçirdi. Ve kendisinin de saçları dökülmeye başladı. Garip olaylar birbirini takip ederken Kevin, dolabı Jason Hinkson adında ki bir müze sahibine sattı. Dolabı sattığı kişi dolabı aldığı gün kabuslar görmeye ve garip bir deri hastalığı geçirmeye başladı. Bazı insanlar Jason Hinkson’a bu kutunun musevilikle şeytani ruhları hapsetmek için kullanılan deep book kutusunun olduğunu, cin çıkartma ayininden sonra bedenden kovulan kötü ruhun bu kutuya hapsedilerek başka bedenleri ele geçirmesinin önlendiğini anlattı. Hinkson bunu duyduğunda yerel hahamlar yardımıyla kutuyu dünyanın geri kalanından gizlemeye karar verdi. Ve böylece kutu daha fazla zarar veremedi.

Basano Vazosu

Diyelim ki bahçeniz de bir yeri kazarken 15. yy dan kalma gümüş bir İtalyan vazosu buldunuz. Vazonun içinde ise şöyle bir not var. ”Dikkatli ol, bu vazo ölüm getirir.” Hemen onu derinlere gömer ve unuturdunuz değil mi? 1988 de bu vazoyu bulan kişi tam tersini yaparak, vazonun içinde ki notu aldı ve onu satışa çıkardı. Vazoyu alan ilk kişi bir eczacıydı ve üç ay sonra öldü. Diğer kişi ise bir cerrahtı ve oda sadece 37 yaşında olmasına rağmen iki ay sonra öldü. Sonra ki sahibi ise bir arkeologdu ve oda iki ay sonra öldü. Son sahibi ise bir ay içinde öldü. Bazı İtalyan gazetelerinin yazdığına göre polis, vazoya el koydu ve onu bilinmeyen bir yere götürüp bir kutuyla beraber iyice derinlere gömdü.

Maori Savaşçı Maskeleri

Maoriler, Yeni Zelanda da bulunan bir topluluktur. Maoriler, eskiden savaşlar da taktıkları maskelerin laneti olduklarına inanıyorlardı. Eğer maskeyi takan savaşçı ölürse ruhunun maske içerisinde kaldığına inanılıyordu. Maske içerisinde hapsolan bu ruhun hamile kadınların çocuklarını düşürmesine sebep olduğu düşünülüyordu. Gerçekten de maskelere temas eden birçok hamile kadın bebeklerini kaybetmişlerdir. Maskeler şuan da İngiltere de bir müze de sergileniyor. Hamile kadınların maskelere yaklaşması yasak. Yaklaşılmaması konusun da tabela ve işaretlerle uyarılıyor.

Umut Elması

Umut elması, dünyanın en büyük ve en değerli mavi elmasıdır. Bu elmas, 1600’lü yıllar da Hindistan da bir tapınakta bulunan, kötülüklerle savaştığına inanılan tanrıça Şiva’nın heykelinden çalınmıştır. 112 karatlık bu mavi elmas tanrıça Şiva’nın üçüncü gözünü oluşturuyordu. Elması Şiva dan söküp alan adam onu Fransa kralı 14. Luis’e sattı. Taşı çalan adam, taşı sattıktan bir süre sonra yanarak öldü. Taşın ilk sahipleri olan Fransız kraliyet ailesinin başından birçok olay geçti. Hastalıklarla boğuştular, ölümler yaşandı ve en sonunda da Fransız Devrimi denilen tarihi bir olay yaşandı. Krallık devrildi. Taşı bugün Smithsonian Müzesi’ne teslim eden adam bile korkunç bir trafik kazası geçirdi ve evi sebebi bilinmeyen bir şekilde yandı.

Bir önceki yazımız olan Ramazan Ayına Özel Muhteşem Çorba Tarifleri (2018) başlıklı makalemizde acıbadem hastanesi kocaeli, izmit ve kocaeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ