23.03.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

Kocaeli Bilim Merkezi’nde “Mars ve Merih Mimari Tasarım” Sergisi

Kocaeli Bilim Merkezi’nde “Mars ve Merih Mimari Tasarım” Sergisi

Kocaeli Bilim Merkezi, birçok atölye ve etkinliğin yanında eğitim, kültür, sanat ve bilim sergilerine de ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan ”Merih 2100: Yeni Dünya/Mars 2100: Terra Nova Atölyesi” sergisi Bilim Merkezi’nde sergiye başladı. Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenen sergi açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Salih Akbaş, Asayiş Şube Müdürü Jandarma Yarbay Murat Filiz, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

BÜYÜKŞEHİR HE ZAMAN DESTEK VERİYOR

Bilim Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılışında konuşan KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı; “Kocaeli Üniversitesi olarak, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bilim Merkezi’nde ikincisi düzenlenen sergide Belediyenin katkıları bizleri çok mutlu ediyor. Bu projede vurgulanan kavramlar bugün çok ütopik görünse de, belki de bir müddet sonra makul fikirler çerçevesinde değerlendirilecektir. 21. yüzyıl gerçek anlamda uzay çağı olmuştur. İnsanoğlunu aya ilk adım attığından bu güne kadar kat edilen mesafe bu durumu çok iyi açıklamaktadır. “dedi.

20 NİSAN’A KADAR AÇIK
Açılış töreninden sonra protokol üyeleri sergi alanını gezerek öğrencilerden bilgi aldılar. ”Merih 2100: Yeni Dünya/Mars 2100: Terra Nova Atölyesi” sergisinin yürütücüleri Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ersan Koç ile Mimarlık Bölümünden Arş. Gör. Büşra Özaydın Çat, sergiye yoğun katılım beklediklerini belirtti. Kocaeli Bilim Merkezi’ndeki sergi 20 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

Bir önceki yazımız olan Gebze'ye Dev Spor Kompleksi başlıklı makalemizde gebze spor kompleksi, izmit ve kocaeli spor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • “Harika
  • “Mutlu”
  • “Üzgün”
  • “Sinirli”
  • “Yorucu”
  • “Korkulu”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ