23.03.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

THY Cengiz Topel’i Yok Saydı!

THY Cengiz Topel’i Yok Saydı!

Türk Hava Yolları’ndan (THY) yarı zamanlı iş arayan üniversite öğrencilerini 18 kentte bulunan havaalanlarında istihdam edecek. O kentler içinde Kocaeli maalesef yok…

Cengiz Topel Havaalanı sadece kent yöneticileri için değil, ülkenin ulusal hava yolu şirketi THY için bile ne kadar değerli olduğunu acı bir haberi geldi. Türk Hava Yolları’ndan yarı zamanlı iş arayan üniversite öğrencileri için yeni bir çalışma başlattı. THY, 18 kentteki havalimanlarında part time görev yapacak çalışma arkadaşı aradığını ilan ederek başvuruları kabul etmeye başladı.

THY iyi derecede İngilizce bilen üniversitelerin 26 bölümünden birinde eğitim gören öğrenciler arasından Part Time çalışan arıyor. Öğrencilerini 18 kentte bulunan havaalanlarında istihdam edecek. O kentler içinde Kocaeli maalesef yok. THY, Ağrı, Ankara, Antalya, Artvin, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Ordu-Giresun, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Van istasyonları için personel istihdamı yapılacak.

Çok yüksek bir potansiyelli olmasına rağmen bir türlü istenilen verime ulaşamayan, kent yöneticilerinin bir türlü ilgi göstermediği Cengiz Topel Havaalanı, THY’nın gözünde bile önemsiz bir yerde olduğunun açık göstergesi oldu bu haber. Hele hele Kocaeli Üniversitesi bünyesinde çok önemli bir Havacılık ve Uzay bilimleri Fakültesi olması rağmen, Kocaeli’nin bu illerin dışında tutulması üzüntü ile karşılandı.

Bir önceki yazımız olan Durup Dururken Yanmaya Başladı! başlıklı makalemizde kocaeli, kocaeli yangın ve yangın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • “Harika
  • “Mutlu”
  • “Üzgün”
  • “Sinirli”
  • “Yorucu”
  • “Korkulu”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ