22.10.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

Türkiye, Yeni İnsansız Kara Aracı Tarantula’yı Tanıttı

Türkiye, Yeni İnsansız Kara Aracı Tarantula’yı Tanıttı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı resmi sosyal medya hesabından, yeni nesil Tarantula isimli uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), “TEAS ve ASELSAN firmalarının birlikte geliştirdiği Aselsan Sarp silah kulesi entegre edilmiş 8×4 tekerlekli tarantula isimli araç ileriki tarihlerde güvenlik güçlerimizin hizmetine hazır olacak.
 Maksimum 3 kilometreden kumanda edilebilen aracın 70 kilometre menzili var ve 8 saat çalışma özelliği var. 2 tonluk araç, 800 kilogram taşıma kapasitesine sahip.” açıklamasında bulundu.
 Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın (SSM), TEAS ve ASELSAN ile birlikte geliştirdiği Aselsan Sarp silah kulesininin entegre edildiği 8×4 arazi aracı Tarantula, çok yakında güvenlik güçlerimizin kullanımına sunulacak.
3 kilometre uzaklığa kadar kontrol edilebilen uzaktan kumandalı insansız aracın 70 kilometrelik menzilli bulunuyor.
2 tonluk son derece ağır bir araç olarak karşımıza çıkan Tarantula, bu ağırlığa ek olarak 800 kilogram taşıma kapasitesi sunuyor. Araç, arazi üzerinde 8 saat boyunca çalışabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli İçin Sis Uyarısı! başlıklı makalemizde izmit, kocaeli ve kocaeli hava durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ