26.01.2020 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik
Kocaeliden.com

Acaba Daha Önce Bırakılan Balıklar Yaşıyor Mu?

Acaba Daha Önce Bırakılan Balıklar Yaşıyor Mu?

İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi’nin ikinci etabı Karamürsel Sahili’nde gerçekleştirilecek. Proje kapsamında İzmit Körfezi’ne 6 bin balık daha salınacak…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çevre bilincinin ve farkındalığının arttırılması ve mevcut balık tür ve çeşitliliğinin zenginleştirilmesi, biyolojik çeşitliliğin korunarak sürdürülebilir kılınması, bölgenin ekonomik gelişmesi, balıkçılığa katkı sağlanması amacıyla Körfez’de balıklandırma projesini hayata geçirdi.

İlki 2017’de gerçekleştirilen projede İzmit Körfezine 6 bin kalkan ve levrek bırakılmıştı.  İkinci etabı ise 10 Nisan Salı saat 10.30 da Karamürsel iskelesinde gerçekleştirilecek. Karamürsel de Körfez’e toplam 6 bin levrek, kalkan ve çupra bırakılacaktır. Balıklandırma projesinin 3. etabı sonbahara doğru Körfez ilçesinde yapılması planlanıyor. 2017 yılın kasım ayında 3 bin levrek ve 3 bin kalkan olmak üzere toplam 6 bin balık bırakılmıştı. Bu balıkların akıbeti ile ilgili ise bir açıklama yapılmadı.

Bilindiği gibi son yılarda özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile İzmit Körfezi’nde yaşanan kirlikte çok ciddi bir azalma yaşandı. Bu rağmen bölgedeki yoğun gemi trafiği, İzmit Körfezi’nin çevresini saran sanayi işletmeleri ve limanlar yine çok ciddi tehlike oluşturuyor. Uzmanlar ise denizde canlı popülasyonun gelişiminde öncelikle bu tesislerin yarattığı kirliliğin önlenmesi gerekliliği savunuluyor.

Bir önceki yazımız olan 168 Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi! başlıklı makalemizde izmit, kocaeli ve uyuşturucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ