12.11.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

Aranan Şahıslar Asayiş Uygulamasında Yakalandı!

Aranan Şahıslar Asayiş Uygulamasında Yakalandı!

Vatandaşın  mevcut huzur ve güven ortamının  devamı, meydana gelebilecek muhtemel terör eylemleri ve asayişe müessir fiillerin önlenmesi, terör ile organize suç örgütlerinin işledikleri suçların önlenmesi ve suçluların yakalanması, uyuşturucu madde satılan yerler ve sokak satıcıları, suça konu maddelerin ele geçirilmesi ile aranan şahıs ve araçların yakalanması, önümüzdeki döneme dair muhtemel eylemleri önlemek amacıyla, ülke genelinde eş zamanlı ‘Türkiye güven huzur uygulaması-11’ gerçekleştirildi.‘

Türkiye güven huzur uygulaması-11’ Kocaeli genelinde de ,  30 Mart  günü 14:00  ve 19:00 saatleri arasında 65 Ekip, 688 personel ve 3 dedektör köpeğin katılımı ile yapıldı.

Yapılan uygulamada;5 bin 966 şahıs sorgulandı. Sorgulanan şahıslardan yoklama kaçağı olarak aranan 20, Kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek suçundan aranan 1 ve kayıp olarak aranan 1 şahıs olmak üzere toplam 22 aranan şahıs  yakalandı. Uygulamada 554 araç kontrol edilirken137 araç sürücüsüne çeşitli suçlardan ve eksikliklerden  işlem yapıldı. Ayrıca 14 araç da trafikten men edildi.

Uygulama esnasında 39 bin 417 lira idari para cezası kesildi.  Umuma açık yerlerde yapılan kontrollerde 144 umuma açık işyeri kontrol edilirken, İzmit ilçesinde 3 iş yerine iş yeri açma ve çalıştırma belgesi bulunmaması,2 İş yerine kapalı alanda sigara içilmesine izin vermekten, 1 iş yerine ise çalışanların kimlik bildirimlerini yapmaması nedeniyle gerekli işlemler yapılmak üzere tutanak tutuldu.

Derince’de 1 iş yerine ise sigaramatik bulundurması nedeni ile tutanak tutulurken makineye el konuldu.

Bir önceki yazımız olan Hatalı Dönüş Yapan Otomobile Minibüs Çarptı: 3 Yaralı başlıklı makalemizde izmit, izmit kaza ve kaza hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ