27.01.2020 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik
Kocaeliden.com

Kocaeli Polisinden Bir Haftada 3 Ayrı Uygulama

Kocaeli Polisinden Bir Haftada 3 Ayrı Uygulama

Vatandaşın Huzur ve güven ortamının devamı, suçun önlenmesi ve suçluların  yakalanması amacıyla  gerçekleştirilen uygulamalar, aralıksız olarak devam ediyor. 

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde son bir haftada  3  ayrı uygulama gerçekleştirildi. Asayiş, TEM, Narkotik, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile İzmit’te gerçekleştirilen “İyi Eğlenceler” uygulamasında 2 işyerinde 32 şahsa kimlik kontrolü yapıldı. Yapılan kontrollerde yoklama kaçağı olarak aranan 1 kişi yakalandı. Ayrıca 1 iş yerine çalışanların kimlik bildiriminin yapılmamasından idari işlem yapılmak üzere tutanak tutuldu.

Pazar yerlerinde meydana gelebilecek yankesicilik, kapkaç ve açıktan hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması amacıyla Asayiş Şube ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin  personelleri ile katılımı ile Gebze ve Gölcük ilçelerinde bulunan semt pazarlarında ‘‘Hayırlı Pazarlar’’ adı altında uygulamalar yapıldı. Yapılan Uygulamalarda 2 semt pazarında 273 şahıs, 6 araç kontrol edildi.

Parklarda meydana gelebilecek asayiş olaylarının önlenmesi amacıyla Asayiş Şube Yunus Timleri,  Mobil Park,  Narkotik Motorize timleri, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin katılımı ile Başiskele ve Gölcük ilçelerinde bulunan parklarda ‘‘Parklar Berkemal” adı altında uygulama yapıldı. 12 parkta  gerçekleştirilen uygulamada  85 şahıs, 2 araç sorgulandı.

Gebze ve İzmit ilçelerinde, okul çevreleri, okul çevrelerindeki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, internet kafeler ve benzeri yerlerde ‘‘Eğitim Güvenliğinde Kararlıyız’’ adı altında uygulamalar yapıldı. 67 okul,11 internet salonu,17 park bahçede  yapılan kontrollerde toplam 110 şahsa kimlik kontrolü yapıldı. Çocuk bulunan 1 internet salonu hakkında  tutanak tutuldu. Trafik yönünden 32 araç kontrol edildi.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli'de Gezilebilecek Yerler başlıklı makalemizde kocaeli ve kocaeli gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ