12.11.2019 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik

Üretim Sona Erdi

İflas etti

Karamürsel İcra Dairesi kentimizin önemli firmalarından biri olan Altıntaş Mermer Sanayi ve Tersanecilik firmasının iflas ettiğini duyurdu.

Mermercilik mesleğinde bir asırdan daha fazla süredir faaliyette olan, 1984 senesinden  itibaren Altıntaş adı altında ticari faaliyeti sürdüren Kan ailesinin yaşamış olduğu ekonomik sıkıntıları aşamadığı öğrenildi. Dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapan ve birden çok firmayla faaliyette olan ailenin söz konusu şirketine ait malvarlıkları satılacak ve borçlarına karşılık olarak ödemeler yapılacağı söylendi.

Firmanın resmi internet sitesinde şu açıklama yer alıyor;

Mermercilik mesleğini bir asırdan fazla bir süredir dededen toruna devrederek yürüten, Kastamonu ili Cide ilçesinde bulunan Kan ailesi 1984 yılına kadar ferdi firmalar ve adi ortaklıklar şeklinde yürüttükleri faaliyetlerini 1984 yılında şirket haline getirerek ALTINTAŞ MERMER SANAYİ ve TİCARET A. Ş. ‘yi kurmuşlardır.

Asıl üretim konusu mermer blok üretim olan şirketimizin bünyesinde bulunan mermer ocak işletmelerimizde üretmiş olduğu ham blok mermerler Altınova ilçesinde bulunan fabrikamızda ve diğer fabrikalarımızda işlenerek iç ve dış piyasanın arzına sunulmaktadır. Şirket merkezimiz Kocaeli ili Karamürsel ilçesinde olup, fabrikamız Yalova ili Altınova ilçesindedir. Ayrıca İstanbul da bir irtibat büromuz bulunmaktadır. Şirketimizin halen faaliyette bulunan açık mermer ocağı işletmeleri; Marmara Adası bugün Türkiye’nin entegre olan en büyük mermer ocağı ve fabrikasıdır. Karabük Eflani ocağı ve fabrikası faaliyete geçmiştir. Marmara Adasındaki ocağımız üretim bakımından en yüksek üretimin gerçekleştiği işletmemizdir. Ayrıca 2 adet gemimiz ile yurt içi ve yurt dışı sevkiyatlarımız gerçekleştirilmektedir. Mermer doğal bir malzeme olup, dünyanın oluşumundan bu yana çeşitli renklerde ve şekillerde önümüze çıkmaktadır. Bu sektördeki son teknolojik imkanlar ve makinalaşma ile üretim ve kalitesi sürekli artmakta olan bi inşaat malzemesi olup, iç ve dış piyasa ürünüdür. Teknolojik gelişmelere paralel olarak bu doğal malzeme şekil almakta, değişik ebatlarda işlenerek fayans ve mamul mermer olarak satışa sunulmaktadır. Fabrikalarımız son derece modern makinalarla donatılmış olup, üretimimiz sürekli gelişme gösteren bir grafik çizmektedir. Firmamız; ihracatını arttırmak ve yurt ekonomisine daha fazla döviz girdisi sağlamak amacıyla dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen mermer fuarlarına katılarak, yeni pazar imkanları yaratma çabasındadır. Firmamız ancak bu şekilde dünyadaki başlıca üretici ve ihracatçı ülkeler olan İtalya ve Yunanistan’la rekabet edilebileceğinin bilincindedir. Bu rekabete Altıntaş A. Ş. ortaklarının kurmuş oldukları Almerpa Sanayi Yatırımları Pazarlama ve İhracat A. Ş., Almaksan Mermer Makinaları ve Kesiciler İmalat Sanayi Ticaret Ltd. Şti., Alnak Uluslararası Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti., Kanlar Denizcilik İnşaat Nakliyat Ticaret ve San. Ltd. Şti., Alkan Madencilik ve Mermer Sanayi Ticaret Ltd. Şti. ve Özaltıntaş Mermer Sanayi Ticaret Ltd. Şti. ile katılmaktayız.

Tek hedefimiz, kaliteli üretim ile daha fazla hizmet ve yurt ekonomisine daha fazla katkıdır.

Bir önceki yazımız olan Küçük Yaştaki Çocuklar Çakmak Gazıyla Kendilerini Zehirliyor! başlıklı makalemizde çakmak gazı, karamürsel çocuklar ve kocaeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Değerlendirmek İstermisin
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ